פנסיה  |  
אודות  |  
בית  |  

 

 

 

בעמותת הכוריאוגרפים פועלים יוצרים רבים שהם זוג גם על הבמה וגם בחיים.
לכבוד יום המשפחה אנחנו חוגגים את התא המשפחתי, האמנותי והאישי ומציעים מופעי מחול המביאים את הבית אל הבמה ומספקים הצצה לרגעי משפחה פרטיים מאחורי הקלעים.
פרויקט מיוחד של מופעי מחול ושיחות אינטימיות עם היוצרים על זוגיות, משפחה ומה שביניהם 

 

 

לכרטיסים: 03-9021563
שעות פעילות הקופה:בימים א'-ה' 09:00 - 19:00 בשישי 09:00 - 13:00

 

 

לוח המופעים
13/2 שישי 22:00 "תכף אשוב" מאת איריס ארז - לכרטיסים
14/2 שבת 21:00 "המרקיד" מאת אביגיל רובין ויואב ברתל - לכרטיסים
16/2 שני 21:00 LIE LIKE A LION מאת יסמין גודר - לכרטיסים
17/2 שלישי 21:00 "טיפול זוגי" יצירות מאת רונית זיו ונמרוד פריד - לכרטיסים
19/2 חמישי 20:00 "מגעים" יצירות מאת אלה בן אהרון ועידו צדר - לכרטיסים
20/2 שישי 21:00 "רמיסיה" מאת אור מרין ואורן נחום - לכרטיסים
21/2 שבת 10:30 "הריקוד של סינדרלה" לכל המשפחה מאת נימה יעקובי וישראל ברייט - לכרטיסים
21/2 שבת 21:00 "בבית" יצירות מאת עינת גנץ, אפרת רובין, גיל קרר - לכרטיסים
24/2 שלישי 20:00 "פרקי אמהות" יצירות מאת תמי ורונן יצחקי, גלית ליס ואיריס נייס הדר, מעין ליבמן-שרון לכרטיסים 

 

בתכנית

13/2, שישי בשעה 20:00 
"תכף אשוב" מאת איריס ארז
רקדן בהופעת מחול

דואט של זוג רקדנים נשוי. בעידן שבו הפרטי והציבורי חיים בערבוביה והעצמי מחפש ייצוג אינסופי, הגוף החי מתאיין ונעלם. בתוך מרחבים של היעדרות איש ואישה בוחנים את האפשרות של מפגש אינטימי ואת היכולת של הגוף להישאר ממשי.

יוצרים קשר/ שיחה עם איריס ארז  בהנחיית שיראל הורוויץ - על רקע היהריון הפרטי שלה, תשוחח איריס ארז על ממשות הגוף ועל נוכחות הגוף שלנו בתוך הבית. על הגוף שנשכח קצת בזמנים שלנו ומאבד מהחשיבות שלו ככלי תקשורתי. על זוגיות בעידן שלנו ועל אפשרות של אינטימיות.

מחיר כרטיס: 80 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

שבת 14/2 בשעה 21:00
"המרקיד" מאת אביגיל רובין ויואב ברתל 

איתן הררי, מרקיד השואף להכרה, מנצל הרקדה אליה הוקפץ כמחליף, כדי ליצור ריקוד עם חדשני בשיתוף הקהל וע"י כך לשדרג את מעמדו בעולם המחול הישראלי. במהלך ההרקדה חושף איתן את מקורות ההשראה שלו - חוויות אותן חווה בצעירותו. ההרקדה מתקדמת, איתן מתחיל להרגיש את ניחוח ההצלחה ודווקא אז מאיימים זיכרונותיו להשתלט עליו ולהאפיל על חגיגת המחול.

יוצרים קשר / שיחה עם אביגיל רובין ויואב ברתל בהנחיית דפנה קרון - ביום שילדה אביגיל רובין את בנה הבכור נולדה גם היצירה "המרקיד" ואת כל תקופת החזרות עשתה תוך כדי שהיא מניקה בסטודיו. אביגיל רובין ויואב ברתל על הזוגיות שמשפיעה על היצירה ועל הקשר בין משפחה ליצירה שתמיד נוגסים זה בזה

מחיר כרטיס: 70 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

שני, 16/2 בשעה 21:00
LIE LIKE A LION מאת יסמין גודר והדרמטורג איציק ג'ולי

יסמין גודר - LIE LIKE A LION (צילום: יואב בריל)

יסמין גודר חוזרת למפגש עם חומרים פיזיים ורגשיים ואביזרי במה מהארכיון האישי של יצירותיה מה 15 השנים האחרונות, ודרכם בוחנת מחדש ומשחקת עם דיוקנה כיוצרת מבצעת. בעבודה ישנה כוונה לחשוף, לשחק ולהציג את תשוקתו של הגוף לאבד כוח, לאבד צורה, לוותר על שאיפות ולחשוף חולשה. על הבמה ולאורך היצירה גודר נפגשת עם הפסנתרן מתן דסקל ונגן הויולה משה אהרונוב, המנגנים יצירות של המלחינים העכשוויים כחלק מהפסקול הייחודי של יצירה.

יוצרים קשר / שיחה עם יסמין גודר ואיציק ג'ולי - איציק ויסמין ידברו על הדרך שעשו יחדיו בפיתוח היצירות וכיצד שיתופי הפעולה שלהם השתנו והתהוו במהלך השנים

מחיר כרטיס: 80 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

שלישי, 17/2 בשעה 21:00
טיפול זוגי - יצירות מאת רונית זיו ונמרוד וטליה פריד 

 

רונית זיו – "אבן שפה"

 

מקור: אתר תיאטרון תמונע

 

ביצירה מופיעות שלוש דמויות נשיות , שלוש אחיות, מתחילות ללכת יחד, הליכתם לעיתים הופכת למשחק ילדים ולעיתים למאבק.

 

נמרוד וטליה פריד – "קונטרול  פריקס"

 

משפחה המורכבת משלוש דמויות- אישה חיה, גבר כלב ואישה מהחלומות מונעות בתשוקה כפייתית לשליטה ורצון לכבוש את בני זוגם. ללא פשרות, עם הומור מוטרף, עד לתוהו ובוהו: אלגוריה לחיים שלנו כאן, עם פס קול מיוחד של הלהקה המצוינת רדיוהד  ברמיקס.

יוצרים קשר / שיחה עם רונית זיו ונמרוד וטליה פריד - מה זאת משפחה? משהו שנולדים לתוכו? בוחרים אותו? רוקדים איתו? היצירה כבריחה להתמודד עם משפחה. הריקוד כראי לחוויות הבסיסיות הראשוניות.

מחיר כרטיס: 50 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

 

חמישי, 19/2 בשעה 20:00
מגעים – ערב דיאלוגים על ובמגע עם אלה בן אהרון ועידו צדר
מופע * שיחה * ג׳אם

"אורך המופע כשעה ולאחריו תהיה הרצאה ושיחה של הפסיכולוגית הקלינית דנה מור בנושאים של ספרציה, אינדיבידואציה, ומגע, ולאחר מכן ג'אם ריקוד חופשי"

״מרחק מתאים״ מאת עידו צדר
דואט שנוצר ב 2013 ובוצע במקור ע״י אלה ועידו. הוא נוצר בהשראת תיאוריית הספרציה והאינדיבידואציה של הפסיכואנלטיקאית מרגרט מאהלר, וסיפור 'החסד הרומי' - אחד מתשעה סיפורים על הרומאים של העת העתיקה מאת ההיסטוריון הרומי וולריוס מקסימוס.

בנובמבר 2014, הדואט זכה במקום שלישי כמו גם בפרס הקהל בתחרות הכוריאוגרפיה Zawirowania בורשה, פולין.


״ALL-MOST” מאת אלה בן-אהרון

בין אפס לאחד. בין כמעט לבין לגעת. מה אוצר בחובו הרגע שבין אימפולס, פנטזיה או החלטה – לבין הפעולה עצמה לקראת, ו/או רגע הפגישה בין גוף לגוף? האם ובאיזה שלב במרחב הזה קיימות תגובות עצביות וקוגנטיביות העלולות לשנות את הכוונה וההתכוונות לקראת ותוך כדי ההגעה?

העבודה נוצרה בשיתוף פעולה עם חוקר המח ד״ר אסף בכרך . תהליך היצירה הושפע מפרקטיקות מחקר מדעיות ובזמן אמת, במהלך המופעים, נמדדה תגובתיות פיזיולוגית וקוגנטיבית של הרקדנים כמו גם של הקהל. העבודה עלתה בבכורה בפסטיבל בין שמים לארץ.


יוצרים קשר | שיחה עם אלה בן אהרון ועידו צדר – סימביוזה, ספרציה, חיבור ומגע מאת דנה מור, פסיכולוגית קלינית שיחה על מושגים ותאוריות פסיכואנליטיות המתכתבות עם היצירות במופע. מגע כחלק מתקשורת בין אישית בתוך משפחה, כמשפיע ומעצב אישיות. על הקשר הישיר שהוכח, בין מוסר האדם לדרך בה חווה מגע כתינוק. על זוגיות ויצירה, על העיסוק במגע  מפרספקטיביות שונות בתהליך היצירה, על השיח המשותף שממשיך ומפרה את החקירה של כל אחד גם כשהיא לחוד.

ואתם רוקדים...  - ג׳אם ריקודים ומוסיקה!

מחיר כרטיס: 60 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

ALL MOST (יח``צ)

 

שישי, 20/2 בשעה 21:00
"רמיסיה" מאת אור מרין ואורן נחום 

or marin remission 3 askaf

"רמיסיה היא יצירה אישית ואמיצה, שהכאב שבה מהול בהומור דק מאוד שלא נועד לטשטש או להשלות. מרין ובן דרור יוצרים על הבמה דמויות מלאות מאוד והחיבור בין האיכויות האישיות שלהם כרקדנים מושלם. הם עוברים בטבעיות ממצבים סטטיים לוירטואוזיות, והם מרשימים ביכולות שלהם לעצב בגופיהם את התנועה הפנימית המתרחשת בהם, ולבטא אותה במחוות התנועה הנראות לעין

בזכות הביצוע המפעים שלהם "רמיסיה" היא יצירה חשובה היוצאת מהמקרה הפרטי שהוליד אותה באיכויותיה האמנותיות ומצרפת את הקהל לכאב המחלה ולמאבק בה." (צבי גורן – הבמה)

יוצרים קשר / שיחה עם אור מרין ואורן נחום - איך מתרגמים לבמה התמודדות עם בן זוג חולה. אור מרין יצרה בזמן שבן זוגה היה עדיין חולה ומדברת יחד איתו על ליצור מתוך החיים ולייצר מקבילה בימתית להתמודדות הקשה של המציאות. להביא את הבמה הביתה ולהביא את הבית לבמה. על יצירה בזוג ומהו מקומו של כל אחד בתוך יצירה.

מחיר כרטיס: 75 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

מוצ"ש, 21/2 בשעה 21:00
בבית - עינת גנץ, אפרת רובין וגיל קרר

בסך הכל ביקשנו את הכל / מאת עינת גנץ
בחזון  "להיות עם חופשי בארצנו", המונצח בהמנון הלאומי של ישראל, קיימת השאיפה לחופש התנועה והביטוי, לצד הרצון והצורך בחזקה על קרקע.

העבודה עוסקת בהליכה העיוורת אחר חזון הקמת הבית (הלאומי, הזוגי ובכלל) ובשאלות כמו: מה המחיר של התמסרות לחזון ללא עכבות? מי ומה עלול למות בדרך להגשמתו? האם שייכות למקום היא תנאי לחופש? האם דיכוי הפרט או האחר, נחוץ להשגת החופש הזה? ומה קורה לחזון לאחר הגשמתו?

בינינו / דואט מאת גיל קרר בשיתוף עם איילה פרנקל
היצירה עוסקת בצורך לפשט סוגיות וליישבן אל מול תחושת מורכבותם.
ביצירה נראה זוג אשר מתמודד עם הכמיהה לחוש חיבור לעומת תחושת הנפרדות והבידוד. בתוך בלילת תחושות של מתח, חיבור,בדידות וחמלה, הם מנסים לחפש ולנתב מסלולים חדשיםבאופן מסוים , היצירה היא על אינטימיות - על החיפוש של מה שמעכב אותה, כמו גם על איך לעשות אותה יותר ויותר זמינה.

קרוב / מאת אפרת רובין
יצירה המרכיבה רשמי ילדות לתוך תנועה. חיפוש אחר קשרים בין מוכר למודחק, בין זהות וטשטוש הזהות בתוך המבנה המשפחתי.

מחיר כרטיס: 80 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

שלישי, 24/2 בשעה 20:00
״פרקי אמהות״
ערב משותף  לארבע יוצרות  הנוגעות ״בפרקי אמהות״ , לקט מתוך המרחב הפנימי והחברתי בו הן פועלות. לאחר המופע תתקיים שיחה עם הכוראוגרפיות על תהליכי היצירה בהנחיית רביטל ויטלזון יעקובס.  

בעצב / תמי ורונן יצחקי

מחולנטו-בעצב

"הַרְבָה אַרְבֶה עִצְבוֹנֵךְ וְהֵרנֵךְ בְעֶצֶב תֵלְדִי בָנִים " (בראשית ג, ט"ז)
מה קורה כש"אמא אווזה" וחווה אמנו נפגשות? מחול- ווידוי לרקדנית אנושית אחת ולכ- 50 ברווזוני גומי, ילדיה.
ביצוע: תמי יצחקי

אשת חייל / מאת איריס נייס הדר וגלית ליס  
על הבמה אישה בהכנות לקראת סעודה. מבעד למטלות היומיום מתגלה הדפדוף הפנימי בגופה ומנכיח תחושות ,זיכרונות, ציפיות, הוויות הנרקמים לריקוד הנע בין המצופה ״והמוכתב״ לדיוק הפנימי. 

חמסה חמסה חמסה / מעין ליבמן-שרון
כשהפכתי לאמא, יחד עם ילדתי הבכורה והאהובה נולדה גם החרדה לאבד את היקר לי מכל. כשהצטרפו עוד שתי בנות מתוקות למשפחה הפחד התחזק, הושרש והתיישב שם קבוע.

מחיר כרטיס: 65 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

לילדים ולכל המשפחה
שבת, 21/2 בשעה 10:30
"הריקוד של סינדרלה" מאת נימה יעקובי וישראל ברייט

הריקוד של סינדרלה

מופע מחול, קונצרט ותיאטרון בובות לילדים מגיל 4 ולכל המשפחה.
לפי המוסיקה לבלט 'סינדרלה' מאת סרגיי פרוקופייב, בהשתתפות אורון דהן אשר רוקד ומנגן בפסנתר.

עיבוד מקורי וחדש לאגדה הידועה ביותר בעולם – סינדרלה. הסיפור מסופר דרך עיניו של המטאטא אשר מלווה את סינדרלה במחול שלה מלכלוכית לנסיכה. 'הריקוד של סינדרלה' מציג סינדרלה פמיניסטית, שאוהבת לרקוד, המצליחה בעזרת חכמתה, דמיונה וכשרון הריקוד שלה לטפס מניקיון הרצפה לפסגת האושר. היא אינה מחכה שהפיה תעשה לה נס, היא תופרת בעצמה שמלה מהמטליות שבמטבח ומזמינה מונית שתיקח אותה לנשף של הנסיך… בסופו של דבר היא מגשימה את חלומה להפוך לנסיכה בזכות כישרונה ותושייתה והיא והנסיך , כמו כל זוג נורמלי, מטאטאים יחדיו את הארמון שבו הם גרים...                                                                

מחיר כרטיס: 55 ש"ח
לרכישת כרטיסים למופע לחץ כאן

 

 

פעילות בתאטרון אלמינא בנמל יפו
להזמנות ובירורים – 050-2800-300

 

 

 

לוח מופעים
חדשות
פרטים לקראת נסיעות לחו"ל 2018- משרד החוץ
קול קורא לכנס אומנויות הבמה באוסטרליה
קול קורא למובילי תרבות 2017
תכנית ניהול תרבות ואמנות
המסלול להכשרת רקדנים- תיאטרון מחול ירושלים
טוחן מדיה - בניית אתרים באינטרנט