פנסיה  |  
אודות  |  
בית  |  
November 2017
חפש מופע מתאריך עד תאריך
אנא ואגאנא מאת ענת דניאלי ועומר עוזיאל

אנא ואגאנא מאת ענת דניאלי ועומר עוזיאל 

אנא ואגאנא מתקיימת מרקמות של יצירה, נשיות, אימהות ודם. היא משוחחת עם טכסטים פמיניסטיים משל הלן סיקסו ולוס איריגארי, מציירת בהשראת ציורי הואגינות של האמנית ג'ודי שיקגו, ומדקלמת את 'שיר המחזור' של אמנית הספוקן וורד דומיניק כריסטינה.

אנא ואגאנא יוצרת תנועה של סימטריות מתחלפות בגוף על המישור האופקי, קרוב אל הארץ, כדי להיוולד, להתחדש, להיות עתיקה, תנ"כית, להיות גוף טבעי, להיות נוף בעולם. ולהפיח חיים. להוליד. לזמן את מה שמודחק, קמאי שנחבא וממתין לבוא שוב במלא הדרו-הדרה אל עולם נשי, עתיק, עמוק, פיסי, של בשר, עצמות וכדוריות דם. היא זוכרת את היות הגוף בתוך גוף, להיות שניים, להיות בלתי נפרדת, להיפרד, ללדת, לתת.

אנא ואגאנא מבקשת לומר במילים את מה שצריך להיאמר. את הדם. דם שגברים פוגשים כשהם הורגים, דם שנשים פוגשות כשהן יוצרות חיים. והיא, היצירה, מדמיינת שותפות של נשים וגברים בקרבה ובנגישות למקור שלהם, אל הביולוגיה שלהם, אל  החיים.

 

 

 

ענת דניאלי כוריאוגרפית, יצרה למעלה מעשרים עבודות שהוצגו בארץ ובעולם: יצרה שלוש עבודות ללהקת בת שבע, וכן עבודות ללהקת מחול ענת דניאלי. דניאלי זכתה בפרסי גרטרוד קראוס, גוונים במחול, פרס שר החינוך ליוצרת צעירה, פרס היצירה מטעם משרד התרבות המדע והספורט, ופרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל אביב.  ב 2008 העניקה לעצמה את פרס הפסקת היצירה לחמש שנים כדי לנוח ולחשוב. ב 2009 הקימה עם טל גרבינסקי, את כלים | גוף לעבודה כוריאוגרפית, בת ים ומשמשת בו היום כמנהלת אמנותית.  ב 2012 בתום הצום היצירתי, חזרה ליצור ולהופיע בעבודותיה.

 

מאת ובביצוע: ענת דניאלי ועומר עוזיאל

ליווי אמנותי: יעל ונציה

לבוש: תמי לבוביץ

תאורה: עופר לאופר

טכסט: 'שיר המחזור' מאת דומיניק כריסטינה

הדרכה קולית: מיכל אופנהיים

 

 

צור קשר
לוח מופעים
חדשות
פרטים לקראת נסיעות לחו"ל 2018- משרד החוץ
קול קורא לכנס אומנויות הבמה באוסטרליה
קול קורא למובילי תרבות 2017
תכנית ניהול תרבות ואמנות
המסלול להכשרת רקדנים- תיאטרון מחול ירושלים
טוחן מדיה - בניית אתרים באינטרנט